Twoja giełda zoo

Login :
Hasło :


Dołącz do nas ...

Giełdowe Relacje
  ROK 2017
  ROK 2016
  ROK 2015 [3]
  ROK 2014 [3]
  ROK 2013
  ROK 2012 [5]
  ROK 2011 [14]
  ROK 2010 [21]
   - Grudzień [4]
   - Listopad [5]
   - Październik [3]
   - Czerwiec [1]
   - Maj [1]
   - Kwiecień [3]
   - Marzec [2]
   - Luty [2]
  ROK 2009 [3]
  ROK 2008 [2]
  WSZYSTKIE [51]Jedna z relacjii ... zobacz jak jest na naszej giełdzie ...
  Kraków: koniec handlu zwierzętami na giełdzie samochodowej!
  ROK 2010 ROK 2010 Listopad

Radni podjęli decyzję: koniec handlu psami i kotami na giełdzie samochodowej! Warto było przekonywać radnych, opisywać, pokazywać skandaliczne warunki w pseudohodowlach i na giełdzie samochodowej, przy której od lat, w upał i mróz sprzedawano udręczone zwierzęta.

Szczenięta w upale lub na mrozie godzinami czekały na nowych właścicieli Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij» 3 listopada krakowscy radni uchwalili zmiany w regulaminie o utrzymaniu czystości i porządku na terenie gminy miejskiej Kraków. Uchwała wprowadza "zakaz handlu zwierzętami na terenach przeznaczonych do użytku publicznego (ulice, place, targowiska, parki, zieleńce, ogrody działkowe, giełdy samochodowe, a także miejsca przeznaczone na cele wypoczynkowe, zdrowotne i estetyczne, np. spacerowe tereny leśne, stadiony sportowe, place zabaw). Zakaz nie dotyczy sprzedaży prowadzonej przez sklepy zoologiczne, związki zrzeszające hodowców zwierząt oraz przez wystawców podczas wystaw zwierząt". Do uchwały została dodana poprawka Jerzego Woźniakiewicza , zezwalająca na sprzedaż podczas giełd zoologicznych, organizowanych w miejscach dostosowanych do humanitarnej sprzedaży zwierząt.

Mam nadzieję, że odpowiednie służby będą monitorować czy uchwalone przepisy są respektowane. Cieszę się, że udało się wprowadzić przepis cywilizujący handel zwierzętami, chociaż ideałem jest sprzedaż psów i kotów wyłącznie w hodowlach, wtedy kupujący widzi warunki, w jakich żyją zwierzęta, a szczeniaki, kocięta nie są narażone na stres związany z transportem i czasem wielodniowym oczekiwaniem na kupca w kojcu lub klatce sklepu zoologicznego. Może kiedyś uda się przeforsować lepsze rozwiązanie, ale na razie cieszmy się tym, co już mamy. Dziś jestem dumna, że Kraków ucywilizował przepisy.

Źródło - Gazeta Krakowska

<b>Kraków: koniec handlu zwierzętami na giełdzie samochodowej!</b>

 

 © 2012 Gieldazoo.pl wszelkie prawa zastrzeżone.